menu

POWIATOWY TURNIEJ w PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW rocznik 2009 i młodsi

01 października 2021 r. na Boisku Orlik w Kamionku gm. Szczytno odbyły się "Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w Piłce Nożnej Chłopców - Igrzyska Dzieci".

W turnieju udział wzięło 6 drużyn (66 zawodników), które zostały podzielone na 2 grupy. Do fazy finałowej kwalifikowały się po 2 najlepsze drużyny. W grupie "A" znalazły się: Szkoła Podstawowa w Wielbarku, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Szczytnie, oraz Szkoła Podstawowa Łatana Wielka. Grupę ”B” utworzyły: Szkoła Podstawowa w Lipowcu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczytnie oraz ZSP Dźwierzuty. W grupie ”A” najlepsze okazały się drużyny ze SP w Wielbarku oraz SSP4 ze Szczytna, które uzyskały awans do fazy finałowej odpowiednio z pierwszego i drugiego miejsca. Grupę ”B” wygrała drużyna z ZSP Dźwierzut oraz SP w Lipowcu. W meczu o trzecie miejsce nasza drużyna pokonała Szkołę Podstawową z Lipowca 4:1 i tym samym zajęliśmy najniższy stopień podium. W finałowym meczu zespół z Wielbarka pokonał Dźwierzuty 2:0 i zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju.
• Soliwoda Szymon
Podsumowując turniej, trzeba powiedzieć, że była to dla naszych uczniów pierwsza tego typu impreza po roku przerwy związanej z pandemią COVID. Zawody odbyły się w sportowej atmosferze oraz w duchu fair play o jak najlepszy wynik swoich drużyn. Drużyna z Wielbarka pokazała, że była na tym turnieju najlepsza i zasłużyła na zwycięstwo. Dziękujemy organizatorom tj. Powiatowemu Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Szczytnie, Urzędowi Gminy Szczytno oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 4 w Szczytnie za możliwość udziału w zawodach.