menu

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole

Uczniowie klas I-III dołączyli do programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”, którego celem jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcanie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków, zgodnych z zasadami talerza zdrowego żywienia.

Kluczowym elementem projektu są obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania. Z tej okazji mali kucharze przy ogromnym wsparciu rodziców przyrządzili apetyczne smakołyki, których zapach rozszedł się po całej szkole. Świeżo wyciskane soki, owocowo- warzywne smoothie, gofry bez cukru, kruche ciasteczka z ziarnami, kolorowe szaszłyki to propozycje zdrowych przekąsek na lekcyjną przerwę. Wspólne gotowanie było nie tylko świetną zabawą, ale jednocześnie ważną lekcją dla naszych małych sportowców. Osoby tak aktywnie fizycznie powinny dostarczać organizmowi właściwą podaż kalorii przez odpowiednią ilość wszystkich cennych składników odżywczych. Dobrze skomponowane posiłki sportowca przekładają się bezpośrednio na jego kondycję fizyczną i osiągane wyniki sportowe. Z uwagi na profil szkoły, ale i troskę o dobre samopoczucie naszych wychowanków- Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania został na stałe wpisany w szkolny kalendarz imprez!
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole