menu

Wicemistrzostwo Województwa - wielki sukces piłkarzy z klas IV – VI w „Igrzyskach Dzieci” Szkolnego Związku Sportowego

Chłopcy klasa IV b wygrali powiatowy turniej piłki nożnej "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Chłopcy klasa IV b wygrali powiatowy turniej piłki nożnej "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

16 kwietnia w Olsztynku odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Chłopców - „Igrzyska Dzieci”. W rywalizacji wzięło udział sześć drużyn z Ostródy, Kętrzyna, Kurzętnika,Gołdapi, Szczytna oraz gospodarze z Olsztynka.

Tym razem młodzi piłkarze nie przegrywając żadnego spotkania w normalnym czasie gry musieli uznać wyższość tylko swoich zaprzyjaźnionych kolegów z Gołdapi.
Mecz finałowy zakończył się w czasie gry wynikiem 1:1.
Po drodze do finału nasi reprezentanci zremisowali w grupie z Gołdapią 1:1 pokonali Kurzętnik 5:1. W półfinale pokonali po serii rzutów karnych Olsztynek 3:2. Mecz półfinałowy zakończył się w normalnym czasie gry wynikiem 1:1. Był to najbardziej emocjonujący mecz tego dnia. W końcówce spotkania nasz zespół zmuszony był do gry pięciu na trzech. Wspaniałym refleksem wykazał się Maciej Płocharczyk, który zastąpił w bramce na tę chwile Filipa Górasa.
Drużyna prowadzona przez trenera Robert Dobrońskiego grała w następującym składzie: Mateusz Żabka - kapitan, Filip Góras (bramkarz), Maciej Płocharczyk , Antoni Kiesikowski , Igor Żarnoch , Igor Rogacz , Adam Wojciechowski, Juliusz Śmigowski, Bartosz Taradejna.
Wielkim osiągnięciem naszych chłopców jest nie tylko wicemistrzostwo, ale również wspaniała postawa „fair play” podczas finału, gdzie rywalizowali z Gołdapią.
Okazało się, że można się zaprzyjaźnić z rywalami walcząc o najwyższe cele.

Chłopcy klasa IV b wygrali powiatowy turniej piłki nożnej Chłopcy klasa IV b wygrali powiatowy turniej piłki nożnej Chłopcy klasa IV b wygrali powiatowy turniej piłki nożnej