menu

Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”.

Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”.

Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”.

W tym roku obchodziliśmy już 233 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji ,którą uważa się za korzenie naszej demokracji.

30 kwietnia cała społeczność szkolna uczestniczyła w akademii poświęconej temu ważnemu wydarzeniu, sprzed ponad dwóch wieków. Montaż poetycko-muzyczny przygotowany przez szkolne koło teatralne i chór szkolny przybliżył nam okoliczności uchwalenia i znaczenie Konstytucji 3 Maja . Akademia była żywą lekcją historii prowadzoną przez Maję z klasy 7a i Julka z klasy 6a. Byłą też chwilą zadumy nad dzisiejszym patriotyzmem. Każdy , kto uczestniczył w naszej akademii wyszedł z przesłaniem, że obowiązkiem wszystkich pokoleń jest dbanie pamięć tych , którzy stawiali sobie jako cel nadrzędny interes Rzeczypospolitej.
Nad przygotowaniem uczniów do akademii czuwały : pani Jadwiga Nartonowicz-nauczyciel historii, pani Marzena Zalewska – opiekun koła teatralnego, pani Maja Zawadzka – opiekun chóru szkolnego.
Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”. Narodowe Święto 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole akademią pod hasłem – „ Za ojców groby, za Trzeci Maj”.