menu

Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą

Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą

Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą

Wycieczka do Torunia dla klas trzecich i klasy 2b była niezwykłym doświadczeniem pełnym fascynujących odkryć i wrażeń.

Już sam wyjazd autokarem był super, bo mogliśmy razem śpiewać ulubione piosenki i rozmawiać o tym, co nas czeka w Toruniu. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zaczęliśmy zwiedzać miasto, a pierwszym przystankiem było Muzeum Żywego Piernika. Kiedy weszliśmy do muzeum, od razu poczuliśmy zapach świeżo pieczonych pierników. To było coś niesamowitego! Sam „Mistrz” opowiedział nam wiele ciekawych historii o tradycji pieczenia pierników w Toruniu i pokazał nam, jak wyglądał proces produkcji piernika od wieków. Potem przyszedł czas na prawdziwą zabawę - własnoręczne wyrabianie ciasta i formowanie pierniczków według tradycyjnej receptury. Wszyscy wzięliśmy udział w tym kreatywnym procesie, a nasze pierniczki miały najróżniejsze kształty - serduszka, gwiazdki, a nawet postacie z bajek! Potem trafiły do pieca, gdzie musiały się upiec. Czekaliśmy z niecierpliwością, aż będą gotowe.
Następnie odwiedziliśmy starówkę, która okazała się być jak podróż w czasie! Uliczki pełne zabytkowych kamienic i klimatycznych kawiarni zachwyciły nas wszystkich. Zobaczyliśmy Ratusz, Dom i Pomnik Kopernika oraz Krzywą Wieżę, która jest jednym z symboli Torunia. Oczywiście chłopcy nie mogli się oprzeć, aby spróbować ją „wyprostować”. Niestety, mimo wszystkich wysiłków naszych sportowców, Krzywa Wieża zachowała swoją charakterystyczną sylwetkę.

Ostatnią atrakcją wycieczki była wizyta w Młynie Wiedzy. Kiedy weszliśmy do tego interaktywnego centrum nauki, od razu poczuliśmy się jak mali naukowcy gotowi na odkrywanie tajemnic nauki i technologii. W Młynie Wiedzy mieliśmy okazję eksperymentować, dotykać, poznawać i uczyć się poprzez zabawę. Każda sala była pełna ciekawych eksponatów i interaktywnych stanowisk, które zachęcały nas do eksploracji i odkrywania.

Wizyta w Toruniu była dla nas niezapomnianym wydarzeniem. Historyczne, średniowieczne miasto zrobiło na nas ogromne wrażenie i na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy! Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą Odkrywamy Toruń – przygoda z nauką i kulturą