menu

XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole.

2024-06-10 23:55:43 (ost. akt: 2024-06-10 23:56:35)
XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole.

XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole.

Już po raz 26 obchodzono Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. W tym roku trwają one od 22 maja do 15 czerwca. Hasłem tegorocznych obchodów było „Dobro rodziny czy nadgodziny”.

Nasza szkoła jak co roku włączyła się w ich obchody. W bibliotece szkolnej 22 maja z okazji Dnia Matki odbył się konkurs „Mistrza recytacji” pod hasłem „Mamo, moja droga Mamo”. Honorowymi gośćmi były mamy uczniów, biorących udział w uroczystości. Każda mama otrzymała niespodziankę-kwiatek od swojego dziecka. W przerwie obrad komisji konkursowej członkowie koła „Przyjaciel Biblioteki” zaprezentowali montaż pt. „Tradycje Dnia Matki w Polsce i na świecie”.
Koło teatralne, pod kierunkiem Pani Marzeny Zalewskiej i chór szkolny pod kierunkiem Pani Mai Zawadzkiej, w dniu 3 czerwca przedstawił jako prezent z okazji Dnia Matki i Ojca „Bajkę dla rodziców”. W niej postacie bajkowe wyrażały miłość i pragnienie uhonorowania rodziców za ich trud. Baba Jaga- która zmieniła profesję zaapelowała o czas rodziców dla dzieci. Wyjaśniła, że nie będą one szukać chatek z piernika, gdy słodycz miłości znajdą w domu rodzinnym. Bajkę, piosenkami dla mamy i taty, ubogacał chór szkolny.
Aby bardziej uświadomić znaczenie wspólnych chwil, Tosia uczennica klasy 7a, zaśpiewała piosenkę „Nic dwa razy się nie zdarza”. Największą jednak radość sprawił występ chóru z folkową piosenką „Zakochani na wiosnę”.
XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole. XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole. XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole. XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole. XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole. XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole. XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole. XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w naszej szkole.